«Поетичний світ обдарованої Тетяни Свірської зачарував багатьох прихильників лірики вже з появи її першої книжки. Недарма вона вийшла в рамках Програми державної підтримки місцевого книговидання ще 2008 року і розлетілася по бібліотеках області. Дебют виявився вдалим, але поетеса не знизила критерії вимогливості до себе, тому лише тепер, у новій видавничій серії, виходить її нова збірочка, яка, попри невеличкий обсяг, і справді варта уваги та поцінування» – писав лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Кремінь.

Свірська Тетяна Дмитрівна, поетеса, письменниця. Народилася 8 березня 1966 року в с. Щербанівське Вознесенського району Миколаївської області. Навчаючись у Щербанівській середній школі, займалася у творчих колективах місцевого будинку культури. Понад усе любила співати та декламувати вірші. Пробувала писати, втім, робила це швидше для себе.

У 1989 році закінчила Рівненській державний інститут культури. По закінченні навчання працювала керівником літературно-музичного клубу в м. Івано-Франківськ. Згодом, одружившись, переїхала до міста Тернополя, де працювала методистом у обласному будинку культури «Березіль». У 1990-ті роки молода сім’я переїхала до Миколаївщини, з 1997 року живе у Миколаєві.

У 2006 році в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження в Миколаївській області на 2006-2010 роки видавництвом «Іліон» була випущена перша збірка поезій Тетяни Свірської «Політ на волю».

Згодом, за сприянням головного редактора журналу «Благовісник» у серії «Мелодія серця» була опублікована ціла низка віршів поетеси. В 2009 році у рубриці «Сонячні кларнети почуттів» журнал «Дніпро» розмістив її вірші «Я заблукала серед літа» та «Не придумуй собі героїв». Надалі коло творчості Тетяни Свірської розширюється і вона починає друкувати у журналі «Малятко» свої перші дитячі вірші. Переклала книгу І. І. Грунської «Сказки чайной ложки» українською мовою, яка була надрукована у 2020 році.

У 2014 році у серії «Миколаївське перехрестя» завдяки видавництву «Шамрай» вийшла збірка поезій «Із вічністю наодинці».

Книги письменниці були визнані переможцями IX та ХІІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга» у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва». У 2015 році перемогу здобула книга «Сонячний зайчик», у 2018 році – книга «Подорож у Дивне, або Нова Казка». Обидві книги надруковані у видавництві «Іліон».

Член Національної спілки письменників України (2015).

В 2015 році посіла ІІІ місце у номінації «Християнська поезія» Першого поетичного конкурсу-фестивалю Якова Бузинного «Жива вода на рани України».

Докладніше про твори автора дивись в електронному каталозі на сайті бібліотеки.

© 2020-2021 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору