Сенкевич Серафима Федорівна, художниця, заслужений діяч мистецтв України (1993).  Народилася 1 травня 1941 року в селі Олішкань (тепер Шолданештський район, Молдова) у багатодітній селянській сім’ї. Малювати почала ще з дитинства, у шкільні роки була редактором стінгазети. У 1961 році закінчила Кишинівське художнє училище ім. І. Ю. Рєпіна (факультет живопису). Продовжуючи сімейну традицію – батьки були відомими майстрами килимоткацтва, – опанувала прикладне мистецтво. Мешкала в Кишиневі та Києві. З 1971 року живе і працює в Миколаєві.

З 1963 року – учасник всесоюзних та республіканських виставок. Перша персональна виставка відбулася в 1963 році в Кишиневі, на ній було представлено 60 картин. Потім відбулося безліч персональних виставок у Миколаєві та Києві. Працює олією в жанрі пейзажу, натюрморту, портрета. Твори С. Сенкевич відзначаються темпераментом, яскравою колористикою. Буяння розкішної багатобарвної природи, здається, вихлюпує з рам і сповнює повітря пахощами квітучих яблунь та пронизливою духмяністю сонячних лісових полян. Затишні хвилі молдавських Кодрів, могутні зелені перевали Карпат сусідують із мирними кольорами українського степу, синіми стрічками річок та жовтим золотом ланів. Узагальнені символи легко переходять у філігранно вимальовані букети польових квітів. Полотна дихають свіжістю, відсвічують здоров’ям, дають передчуття щастя, випромінюють енергію квітування, зростання, відновлення, а часом і відчайдушного забуття тривог та негараздів.

Твори художниці знаходяться у багатьох музеях, прикрашають приватні колекції в Україні, Молдові, Угорщині, Росії, Франції, США, Німеччині, Японії, Словаччині та інших країнах.

Голова клубу жінок-художниць (1995), керувала галереєю мистецтв Чорноморського державного університету ім. Петра Могили. З 1972 по 1985 рік вела секцію з естетичного виховання дітей, влаштовувала виставки дитячої творчості, конкурси дитячого малюнка на асфальті.

Нагороджена «Почесною грамотою за багаторічну плідну працю в галузі культури» (2000).

Член Спілки художників Молдови (1961), Член Національної Спілки художників України (1970).

«Целый мир на полотне»: в краеведческом музее открылась персональная выставка Серафимы Сенкевич  

© 2020-2021 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору