Срібний В’ячеслав Вікторович (справжнє прізвище Срібницький) народився 17 вересня 1911 року в с. Мигія Первомайського району Миколаївської області в сім’ї викладача сільськогосподарського технікуму. Після закінчення школи переїхав до Харкова, де працював на паровозобудівному заводі токарем. Вищу освіту здобув у Харківському механіко-машинобудівному інституті. По закінченні інституту повернувся на рідний завод інженером-конструктором. Брав активну участь у виданні заводської «Літературної газети» та журналу «Новий цех» – писав нариси та замальовки про заводчан.

З початком Другої світової війни завод було евакуйовано на Урал. Брав участь у боях на Курській дузі, пройшов бойовий шлях від Орла до Берліна і Праги. Нагороджений бойовими нагородами.

У 1947 році переїхав до Полтави. Тривалий час працював у редакції обласної газети «Зоря Полтавщини», де написав свій перший роман «Сосни на камені» про повоєнні будні робітничого колективу. Згодом займався виключно письменницькою справою. Автор книг «Людина залишилася жити» (1958), «Сосни на камені» (1958), «Ти потрібний людям» (1970), «Останній літак» (1970), нарисів, оповідань, що друкувалися в журналах «Вітчизна», «Крокодил», «Огонек».

Помер 19 жовтня 1998 р. у м. Калуга (РФ).

© 2020-2021 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору