Боляков Дмитро Леонідович народився 14 жовтня 1956 року в м. Ак-Булак Оренбурзької області РФ. Закінчив у 1983 році Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури. Працював у 1983-1984 рр. реставратором у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В. Верещагіна. Від 1984 року – на творчій роботі. Співпрацюв на кафедрі реставрації у Миколаївській філії Київського університету культури та мистецтв.

Творчий внесок Д. Л. Болякова в культурне життя Миколаєва і України дуже вагомий. Численні виставки в Україні, а також за кордоном мали високу оцінку глядачів та митців. Займався проблемами відродження давньоруського живопису та стінопису, станковим та монументальним живописом.

З 1989 року митець брав участь у реставрації храмів України в містах Харків, Миколаїв, Сімферополь, Бахчисарай, Феодосія, в Одеській області: трьох церков в селах Вишневому, Гандрабури і в місті Котовську. У 2012 році реставрував картини І. К. Айвазовського «Пушкін на березі моря», В. В. Верещагіна «Забутий солдат», Ф. В. Чумакова «Христос і багатий юнак» з Миколаївського обласного художнього музею імені В.В. Верещагіна. Брав участь у реставруванні іконостасів та фрескового живопису в церкві Всіх Святих у Миколаєві (1989), Свято-Успенського собору чоловічого монастиря у м. Бахчисарай (1990), Свято-Успенського собору в с. Гедеримове (Одеська область, 1999-2000). У 2012 році брав участь в оформленні експозиції Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми». Твори зберігаються в фондах Національної спілки художників України.

Член Національної спілки художників України (1992).

У січні 2021 року присвоєно звання «Заслужений художник України».

Нагороджений Подякою Київського міського голови «За вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва, високий професіоналізм» (2004).

Помер 19 квітня 2021 року.

 

 

 

© 2020-2021 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору