16 березня у Центральна бібліотека ім. М. Кропивницького при підтримці дружнього до жінок та дівчат простору "Вільна" відбувся майстер-клас з виготовлення оберегової ляльки-мотанки "Янгол-охоронець".

Янголи-охоронці приходять у наше життя, коли ми найбільше того потребуємо. Під час лихої години споконвіку майстрині власноруч створювали оберегових янголів, аби вдихнути у небесні створіння свою любов, мрії та надії. Їх виготовляли для себе або ж для найдорожчих людей, яким був потрібен потужний захист.
Для навчання панянок Культурно-мистецька асоціація "Арт-спокуса" запросила миколаївську майстриню Світлану Бойкову-Калюжну.
Заняття розпочалося з перегляду авторських робіт пані Світлани, аби зрозуміти основні тонкощі виготовлення традиційної "мотанки".
Під час творчого процесу, учасниці дізнавались цікаві факти про оберегову ляльку: звідки пішла назва "мотанка", її функції та символічне значення, особливості використання й традиції її створення.
Вперше в арт- локації панувала повна тиша. Юні та дорослі майстрині мотали Янголів, замислившись про сокровенне. Дехто з дівчат вирішив подарувати янгола-охоронця своїй дитині або мамі. Деякі янголятка будуть висітиме біля ліжка, щоб господарям оселі наснилися мирні сни. Інші учасниці вирішили віднести своїх янголів до церкви і запалити свічку за здоров'я наших захісників та мир в Україні.
По закінченню заняття для майстрині Світлани та організаторів пролунали вдячні оплески від учасниць майстер -класу... Це був неймовірно зворушливий момент.
P.S.: У нашій бібліотеці народжуються справжні дива для невипадкових людей!

 
     
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору