19 квітня у Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв відбувся майстер-клас "Таврійка - краса Півдня " при підтримці дружнього до жінок та дівчат простору "Вільна".

Культурно -мистецька асоціація "Арт-спокуса" запросила для проведення заняття майстриню з таврійського розпису Світлану Бойкову-Калюжну, аби навчити миколаївських панянок створювати власноруч "південні мальовки". "Синьоока Таврійка", "Бренд Миколаївщині", "Душа Півдня" - як тільки не називають таврійський розпис, що виник у нашому благодатному краї.
Традиційно зустріли учасників на виставці "Великдень", до експозиції якої увійшли розписні панно Світлани. Майстриня презентувала авторські роботи з таврійського розпису, після чого запросила дівчат до арт- локації.
Саме сьогодні учасниці майстер-класу відкрили для себе новий вид розпису. За основу для перших кроків навчання ми обрали посібник Руслана Сікаленко на прикладах авторських робіт Любовь Паранюк . Також, дівчата із захопленням знайомились з легендами, історією виникнення "таврійки", символами тощо.
Практичне заняття розпочали з вивчення мазків, побудови малюнку та кольорової палітри фарб. Для своїх мальовок дівчата обрали головні стилізовані символи: розу вітрів, маяки, Берегиню, вітрильники, Таврійське дерево -життя. До основної композиції додали рибок, морських крабів, рибацьку матулу, чайок, а також виноградну лозу, степові квіти та хвильку-бігунець.
Біле тло паперу поступово вкривалось синьо-блакитними хвилями візерунків з додаванням жовто-гарячих акцентів. В кожному малюнку відчувалась внутрішня динаміка, ніби вони наповнювались свіжістю морського вітру. Панянки настільки захопилися творчим процесом, що встигли створити по дві-три мальовки. З кожним разом мазки виходили кращими. Тож, Таврійка прийняла нових майстринь і відкрилась для них.
P.S.: дивовижне відчуття, коли пізнаєш щось нове і цікаве. Це диво відбувається кожного разу, як тільки потрапляєш до нашої бібліотеки. У нас немає обмежень для тих, хто готовий навчатись і розвиватись. Ми такі!))

 

 
     
 

 

Більше світлин тут

© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору