У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу виставка юних митців Первомайської художньої студії «Kat.rina Art»
 
30 травня о 13.00 у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу виставка «ArtBOOM» до Міжнародного дня захисту дітей. Свою творчість представили юні митці Первомайської художньої студії «Kat.rina Art».

Художня студія «Kat.rina Art» була заснована у березні 2021 року. Її ініціаторка та засновниця - талановита художниця, викладач вищої категорії Катерина Баранюк.

Мати власну студію було мрією сьогоднішньої керівниці Первомайської художньої студії «Kat.rina Art». Перш ніж вона стала реальністю, протягом сімнадцяти років Катерина Баранюк працювала Первомайській дитячій художній школі. Вона викладала живопис й малюнок, скульптуру та композицію. Згодом обійняла посаду заступника директора, Кардинально змінити життя довелося з початком повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну.

«Все почалося з того, що я відправила всесвіту побажання. Якось так склалося життя, що питання відкриття студії мені довелося приймати за один вечір. Починала я з восьми учнів в орендованому приміщенні. Коли почалася війна я залишилася з орендованим приміщенням, але без жодного учня. Повернулася я до роботи у більшому приміщенні вже з більшою кількістю вихованців, ніж було до війни. Зокрема, у мене почали займатися дітки-переселенці. Почала давати безкоштовні майстер-класи. Поступово сама собою відпала фінансова складова», - пригадує Катерина Баранюк.

Вихованці художньої студії «Kat.rina Art» дуже полюбляють малювати домашніх улюбленців. До вподоби їм й колективна творчість, акцентує керівниця студії.

«У мене є таке завдання. На підлозі в студії я розкладаю великий рулон білого паперу. Там вони обводять чийсь силует. І на основі цього силуету створюють певний образ. Це може бути дитина, військовий може бути. І кожен з моїх вихованців відповідає за свою частину роботи. Хтось зображує серце, хтось очі, голову. І це завдання їх настільки захоплює. Адже тут вони відчувають творчу свободу», - підкреслює керівниця студії.

Юні митці студії «Kat.rina Art» беруть участь у всеукраїнських конкурсах і благодійних ярмарках.

Влітку 2022 року Катерина Баранюк організувала благодійний аукціон «Світ без війни», на якому були продані авторські роботи художниці та дитячі малюнки. За отримані кошти колектив художньої студії «Kat.rina Art» придбав для ЗСУ квадрокоптер. У 2023 році взяли участь у благодійному заході «Різдво для нескорених» на підтримку збройних сил.

«Діти постійно продають роботи. Для них це велика радість. Тому що вони відчувають себе причетними до доброї справи. Незважаючи на свій юний вік вже розуміють, що власними руками в змозі заробити кошти. Зі своїх малюнків роблять навіть футболки», - наголошує майстриня.

Катерина Баранюк мріє про виставку, яка б здійснила творчий, кольоровий вибух. І поступово майстриня дітей готує до цього. Водночас розуміє, мистецький настрій залежатиме від внутрішнього, емоційного стану вихованців. Він мов крючечок спрацьовуватиме й спонукатиме їх до дій.

Та й сьогодні непосидючих, енергійних, захоплених своєю справою студійців ««Kat.rina Art» у Первомайську називають «банда художників». До речі, так вони себе назвали самостійно.

«Приміщення, в якому я орендую студію, знаходиться у колишньому кінотеатрі. Там дуже багато офісів. І всі без помилки точно вам скажуть, де знаходиться «банда художників». Власник будівлі надав можливість використати вітрини для експозиції наших робіт. Всім до вподоби наша така назва. І всі хочуть бути «учасниками банди художників», - яскраво посміхається Катерина Баранюк.

Директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська, відкриваючи виставку, зазначила, що сьогодні у нас стався справжнісінький «ArtBOOM» - сплеск емоцій дітей та дорослих, сплеск творчої енергії і всі без виключення бібліотекарі радіють від того, що наш заклад спрацьовує магнітом для творчих особистостей і тут вони відчувають себе дуже комфортно.

Керівниці Первомайської художньої студії «Kat.rina Art» Інга Хоржевська вручила грамоту, а в подарунок дітлахам колектив бібліотеки передав іграшки.

 
     
     
     
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору