Світлі люди мешкають серед нас. Кажуть, людина світиться від щастя, коли закохана. Людські очі світяться, коли дивляться на власних дітей. А ще душа людини світиться, коли вона займається улюбленою справою.
Тоді до неї тягнуться друзі й близькі, адже вона випромінює добро, посмішки й творчість.
Саме з такою Берегинею світла, майстринею з Баштанщини Наталею Ракітіною сьогодні, 13 липня, познайомили містян бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького.
Тут розпочала роботу її персональна виставка. Це одинадцята експозиція з творчого циклу «Берегині України», присвяченого ролі жінки у збереженні головних цінностей життя під час війни.
На створення мережаних мальовок, картин з декоративного живопису, барвистих мальованок Наталю Ракітіну надихає навколишній світ.
«Натхнення…від самого життя, від своєї родини, від своїх дітей. Мабуть, від радості, що вони є у мене, є на світі поруч», - говорить пані Наталя.
Скільки себе пам`ятає, наголошує майстриня, завжди серце й душа тягнулися до світу мистецтва. Після закінчення школи вона навчалась на курсах у Київському освітньо-художньому центрі «Оберіг» за спеціальністю «Майстер петриківського художнього розпису». Дивовижна «петриківка» стала не просто захопленням для Наталі, а визначила її подальшу творчу долю.
« У мене не було художників чи майстрів у родині. Але скільки себе пам`ятаю моя бабуся любила прикрашати все, прикрашати своє життя. Вона займалася ткацтвом. Я спостерігала за процесом. Намагалася брати участь, як могла. А ще вона дуже гарно вишивала. Як і моя матуся. Вона вишивала хрестиком і гладдю. Тобто це родинна любов до прекрасного», - зазначає Наталя Ракітіна.
Перша персональна виставка Наталі Ракітіної відбулась у 2015 році. На ній майстриня презентувала розмаїття барвистих мальовок у техніці петриківського розпису. На її роботах оживають сади з птахами, квіти, кущі й дерева.
« Колись спала мені на думку полуниця. І почав поступово вимальовуватися образ, немов би серпанком. Поки дійшла додому, вирішила створити таку роботу. Колись мені сподобався колір фарби. Я придбала нову фарбу й дивлячись на неї почали з`являтися нові образи. Сіла працювати й вийшла картина під назвою «Ожина». Вона представлена в експозиції», - ділиться Наталя Ракітіна.
З початком війни майстриня приймає рішення разом із дітьми залишитися у Баштанці. Пережити усі жахіття та опанувати страх родині знову ж допомагала творчість. Серед темряви війни вона стала рятівним світлом. Під вибухи Наталя кожного разу починала малювати. Це і дітей заспокоювало. Серед темряви й хаосу народжувались барвисті образи, які вселяли світлу віру у порятунок.
Після страшних обстрілів Баштанки, у вересні 2022 року Наталя бере на себе відповідальність і очолює заклад, в якому працювала раніше. Улюблена справа надає їй потужної енергії та сил, а майстриня ділиться цим світлом своєї душі з усіма навкруги.
Для персональної виставки «Берегиня світла» авторка підготувала майже 30 робіт, серед яких мережані мальовки, картини з декоративного живопису, а також барвисті мальованки та писані скляні вази.
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |