Нещодавно миколаївські та херсонські студенти Програми малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program» (Access) стали учасниками спільного літнього інтенсивного курсу занять. 

Програма Access, що діє за підтримки Посольства США в Україні, надає можливостей молоді віком 13-16 років з соціально вразливих родин не тільки поглибити знання англійської мови, а й набути соціалізації, розвинути комунікативні якості, лідерські навички, долучитись до різнотематичних активностей.
Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького та благодійний фонд МЕТА організували для підлітків онлайн зустрічі з відомими миколаївцями, які представляли різні галузі життєдіяльності міста та регіону. Вони поділились зі слухачами Access своїми науковими та творчими напрацюваннями.
Спікерами інтенсив-занять стали старший науковий співробітник Регіонального Ландшафтного Парку «Кінбурнська коса» та Національного Природного Парку «Білобережжя Святослава» Костянтин Редінов, археолог, дослідник античної археології Нижнього Побужжя, керівник Березанської археологічної експедиції Олександр Смирнов, художниця-графік, ілюстраторка, автор серії листівок «Миколаїв патріотичний» Світлана Чебанова. Гості наповнили бесіди з юними слухачами патріотичним змістом, пізнавальними відомостями та унікальними фактами про рідний край, його історію та сьогодення.
Учасники зустрічі дізнались від К. Редінова про історію заповідної справи на Кінбурнській косі, червонокнижні рослини та тварини, тривожне сьогодення та майбутнє заповідної зони, пов’язане зі збройною агресією росії в Україні. Адже Кінбурнська коса дотепер залишається окупованою і потерпає від обстрілів, пожеж, жорсткого знищення навколишнього середовища. На думку науковців, на відновлення природних ресурсів РЛП «Кінбурнська коса», який був утворений одним з перших на теренах незалежної України, потрібно буде не менше 10 років.
Яскраво прозвучали під час зустрічі зі Світланою Чебановою патріотичні мотиви її творчих проєктів. Художниця з особливим драйвом та позитивною енергетикою розповіла про історію створення листівок.
Керівник Березанської археологічної експедиції Олександр Смирнов так захопливо виклав давню історію Миколаївщини, що юні слухачі стали подумувати про професію археолога. До речі, як і Світлана, Олександр вже не вперше у гостях в акцессівців, і наразі він проходить службу в лавах ЗСУ.
То ж студенти Access поповнили свій багаж знань про південний край, отримали позитивні емоції, укріпили патріотичний настрій, і все це завдяки знайомству і бесідам з надзвичайно цікавими, активними по життю миколаївцями, відданими своїм творчим захопленням, улюбленій науковій справі, рідному місту, Україні.
Щиро дякуємо Регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса» та Редінов Костянтин, Олександр Смирнов, Svitlana Chebanova за теплі дружні зустрічі! Дякуємо нашим студентам й усій команді Access Mykolayiv за гарну роботу!
 
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору