21 липня 2023 року відбулася онлайн-церемонія урочистого випуску миколаївських слухачів Програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні («English Access Microscholarship Program»).

В Миколаєві освітній проєкт Access реалізується з 2016 р. за участі благодійного фонду МЕТА та Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. За цей час відбулось чотири випуски студентів, загалом навчання пройшли понад 80 юнаків та дівчат. Програма Access – добра перспектива для молоді віком 13-16 років безплатно поглибити свої знання англійської мови, набути навичок соціалізації, розвинути комунікативність, креативність, лідерські якості. У програмі Access навчалась молодь з соціально вразливих родин, в тому числі з-поміж ВПО, УБД, багатодітних, неповних родин, діти-сироти, з інвалідністю тощо.
На долю групи студентів 2021-2023 рр. припала війна. Майже всі підлітки виїхали разом з близькими в інші регіони України або за її межі. Проєкт діяв в онлайновому форматі на платформі Zoom і призупинявся лише на один місяць у березні 2022 р. Не зважаючи на важку ситуацію, проблеми соціалізації у новому середовищі, складний емоційний стан студенти успішно завершили у липні 2023 р. курс навчання за Програмою Access і будують плани на майбутнє.
В онлайн-заході з приводу завершення Програми взяли участь почесні гості – Лотті Бейкер, директорка регіональних програм з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні, Лілія Шило, помічниця аташе з питань культури Посольства США в Україні. До привітання випускників приєднався з відеозверненням Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Побажання подальших успіхів прозвучали від куратора програми Access в Україні, керівника ГО «Світло» Антона Плаксуна, координаторки програми Access в Миколаєві, заступниці директора Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Любові Варюхіної. Щирі слова вдячності від родин студентів висловила Наталія Оцел, мама студентки. Під час онлайн-заходу молодь продемонстрували набуті знання, презентувала творчі та соціальні активності, в яких брала участь протягом навчання.
Цьогорічний випуск Access Mykolaiv добре запам’ятається. Він наповнений терпінням, мужністю, любов’ю і турботою про рідних, вірою в перемогу, наших захисників, місто-герой Миколаїв, Україну!
Щира подяка представникам Посольства США в Україні за надану можливість покращити англійську, командам Access в Україні та Миколаєві, викладачам Програми Лідії Айзіковій, Аллі Спіченко, які завжди докладали багато зусиль в навчання дітей, і в цей раз вклали ще більш.
Вітаємо випускників Access Mykolaiv із завершенням навчання, що надає їм можливості в майбутньому здобути якісну освіту та побудувати успішну кар’єру. Бажаємо подальших успіхів!
 
 
 
   
   
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору