«Тут відчуваєш шалений поштовх, заряд енергії отримуєш. Це щось неймовірне!»,- в «Арт- галереї на Потьомкінській» Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького відкрилась персональна виставка фоторобіт Олександра Уса. 

Спокуситися красою природи, відчути її гармонію, живу атмосферу мальовничих місць регіону Північного Причорномор`я й сусідньої Кіровоградщини, почути плескіт води, шурхіт листя дерев у лісових масивах й гаях, отримати справжнє запаморочення від симфонії почуттів Кінбурнської коси може кожен, хто завітає до «Арт- галереї на Потьомкінській» Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького. Відучора тут експонується персональна виставка фоторобіт Олександра Уса.
«Практично в усіх цих місцях, які відображені на фото, я була, бачила їх наживо. Втім, дивлячись світлини Олександра Олександровича, відчуваєш неповторну атмосферу цих місць. Знову проживаєш миттєвості, чуєш, як тече та вода. Відчуваєш дихання осені. Кінбурнська коса, то взагалі окрема, величезна любов й невимовний біль сьогодні. Звідси не хочеться виходити. Такий шалений поштовх, заряд енергії отримуєш. Це щось неймовірне!», - поділилась почуттями директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
«Спокуса. Вибране» об`єднала в собі шістнадцять світлин, п`ятнадцять з яких пейзажні, зроблені автором протягом останніх років на Південному Бузі, Кінбурнській косі, Чорноморському узбережжі, передмісті Знам`янки Кіровоградської області.
«У мене є декілька альбомів, які надруковані, й ненадруковані. На мій погляд, я обрав кращі світлини. Тут представлено і роботи, зроблені під час мого вимушеного переміщення. Поштовхом до виставки слугувала зустріч, яка сталася у мене вдома. До Миколаєва приїздив син власників житла, де ми мешкали під час евакуації. Він військовослужбовець Збройних Сил України. Сьогодні перебуває на південному напрямку. І коли він побачив рідну Дмитрівку в якій народився й виріс. Я бачив його реакцію. Хлопчина якраз лікувався в одному з миколаївських госпіталів. А до того в Оленівці загинув його брат. Я вирішив, заради цього хлопця Олега, нашого українського бійця варто зробити таку виставку», - говорить відомий у Миколаєві й поза його межами фотомитець.
Він постійно знаходиться у творчому пошуку, пошуку власного фото почерку. Олександр Ус не боїться експериментувати. Ось і цього разу вперше у Миколаєві на виставці експонуються фото на металі.
«Знаєте, я завжди слідкував. І в Миколаєві виставляв роботи, які були вперше у місті. Я шукав завжди щось своє. Зараз це алюміній. Така забаганка дорого вартісна. Але вона того варта. Я вирішив спробувати фото на металі. Там дуже якісний папір. Там закладено певні ефекти. Втім, як й у техніці, якою я знімаю, у моїх очах. Всі деталі додали світлинам особливостей, не зіпсувало їх. Чому б й не спробувати?!», - наголошує Олександр Олександрович.
Окрема, близька душі й серцю митця тема – це маяки. Одна зі світлин, що представлена на виставці, якраз зроблена на Хабловському маякові у зимовий час. Кожен такий об`єкт фотохудожник сприймає немов живу істоту. Намагається знайти щось неповторне й особливе. Чого до нього не побачили колеги. В планах Олександра Олександровича й окрема виставка, присвячена маякам півдня.
«У мене багато відзнятих маяків. Але я іще б хотів попрацювати. Звичайно на це піде іще якийсь час. Я не буду поспішати. Покажу те, що у мене є гарно відзняте. А тему до кінця таки доведу пізніше», - зазначає митець.
Майже готовий до друку альбом, присвячений Південному Бугу. На глибоке переконання фотохудожника – це сама мальовнича річка України. Олександр Ус заради неповторних фото проїхав нею від самісінького гирла на Хмельниччині.
Незабаром ми також матимемо можливість насолоджуватися видами Миколаєва поглядом фотохудожника Олександра Уса. В процесі доопрацювання попередньо відзнятого матеріалу з урахуванням сьогоднішньої ситуації.
Тож, ми запрошуємо усіх городян й гостей міста спокуситися красою півдня України, відвідавши експозицію в «Арт - галереї на Потьомкінській» Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького.
 
 

 

 

 Більше фото дивись тут
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору