«Мені здається, вони дають якийсь напрямок для людини. Щоб виникало кохання, світло і добро, позитивні емоції»,- у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу перша персональна виставка художниці Ірини Дарієнко «Берегиня краси».

Краса – абстрактне поняття, яке приносить задоволення і дарує відчуття приємності. Краса, створена людиною, відображає гармонію власного буття та довкілля. Наприклад, атмосферу затишку та естетики можна створити за допомогою інтер’єрних картин. На сьогодні такий тандем живопису та дизайну став модним акцентним артнапрямом.

П’ятнадцятого вересня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка художниці Ірини Дарієнко «Берегиня краси». Це одинадцята експозиція творчого циклу «Берегині України».
Для своєї першої персональної виставки «Берегиня краси» Ірина Дарієнко підготувала 18 інтер’єрних картин в яких відображена краса тваринного та рослинного світу. Також авторка представила мальовані пейзажі й натюрморти. Насичена колірна гама картин та гра контрастів відіграє вирішальну роль у творчості художниці. Адже саме такі роботи покликані викликати позитивні емоції у глядачів та допомагати плинути за своїми мріями.
«Пані Ірина наша активна читачка. Її одразу було включено до проєкту «Берегині України», який триває з серпня 2022 року за ініціативи директорки Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інги Хоржевської. Тому ми запропонували Ірині Дарієнко з її інтер`єрними картинами стати «Берегинею краси». Адже інтер`єрні картини це передусім краса. Краса, яка створюється, щоб радувати око, щоб ми подумки отримували насолоду від мистецтва», - зазначає керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.
Усі представлені в експозиції картини були написані художницею за період війни. Оскільки Україна сьогодні переповнена болем, нескінченними стогнаннями, Ірині дуже хотілося наповнити навколишній її світ світлом, добром і позитивом, бажанням жити.
«Мені здається, вони дають якийсь напрямок для людини. Щоб виникало кохання, світло і добро, позитивні емоції», - каже Ірина Дарієнко.
Джерелом натхнення художниці є українська природа та родина.
«Це ж така краса! Куди не повернися, куди не глянь, скрізь натхнення. Плюс до всього ж я займаюся трохи збиранням лікарських трав і ось коли я кудись виходжу, неможливо зупинитись… від цієї краси, від цього стану щастя та ейфорії, які ти отримуєш. Мені здається, що й прізвище в мене Дарієнко не просто так. Свої картини я підписую Дар Ірина. Тому що це Божественний дар»,- наголошує художниця.
Тягу до образотворчого мистецтва Ірина відчула у глибокому дитинстві. Пізніше у житті мав місце період зниження творчої активності. Але улюбленою справою вона продовжувала займатися на професійному рівні розписуючи інтер'єри приватних будинків, дитячих садків та ігрових центрів, ресторанів та кафе. А ось необхідність писати безпосередньо картини Ірина Дарієнко відчула вже досить дорослою.
Місцем сили, місцем, де живишся життєвою енергією, до війни в Ірини були ліси сусідньої Херсонської області. Сьогодні ж вона воліє відновлюватись у рідному мікрорайоні міста, Широкій балці, на березі річки, збираючи лікарські трави.
Ірина Дарієнко народилася в Миколаєві у 1970 році. Після закінчення школи поступила на навчання до Миколаївського професійного училища №7 за спеціальністю «декоратор-оформлювач». Згодом закінчила Миколаївський політехнічний університет, майже 20 років працювала у Миколаївському морському торговельному порту художником-оформлювачем.
Творчий злет розпочався з 2005 року. Основну увагу приділяла живопису, а також дизайну та розпису інтер’єрів. Починаючи з 2013 року, художниця співпрацювала з розважальним дитячим центром «Лунтік» будинку культури «Металург», де навчала малювання наймолодших художників.
Під час війни Ірина Дарієнко знову натхненно почала займатися живописом. Саме через свою творчість художниця намагається показати, що треба жити й радіти кожному дню, вірити у добро та продовжувати мріяти. Сьогодні збулась мрія авторки, адже вона вперше презентує свою персональну виставку інтер’єрних картин «Берегиня краси».
 

 

Більше фото тут

© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору