Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького – територія несподіваних, незвичайних мистецьких експериментів. Красномовне тому свідчення майстер-клас, який вперше 08 листопада відвідали наші постійні читачки. Із захопленням, творчим захватом вони створювали дерев`яний оберіг у вигляді ложки - «загрібушки».

Про неї завжди мріяла кожна господиня, говорить керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.

«Є маленька металева ложка, ложка – загрібушка.  Яку ми носимо в гаманцях, аби у нас все було гаразд з фінансовим станом. А є ложка – загрібушка для господині. Її тримають біля кухні. І це ложка, яка приносить в оселю ситість, здоров`я, благополуччя, багатство. І саме така ложка є оберегом», - зазначає Валентина Кривцова.

Такий виріб обов`язково має бути дерев`яним, уточнює керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса». Адже це тепла й екологічна сировина, підходящий матеріал для оздоблення оселі. Оберіг розписується яскравими кольорами з використанням спеціальних символів та квітково-рослинного орнаменту, як уособлення відродження, процвітання, відновлення. У випадку з лікарськими травами додаванням здоров`я господині. Своєю майстерністю цього разу, секретами створення ложки – загрібушки з жінками ділилась Ганна Петрик.

«Мені здається, що навички є у кожного з нас. У дітей та дорослих і також у нас, майстринь. Я всіх називаю майстринями. Тому що ті люди, які хочуть творити, вони завжди це роблять. Секрет? Який може бути секрет? Бажання. Головне, щоб було бажання і тоді все вдається», - ділиться спостереженнями Ганна Петрик.

 

Більше фото тут

© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору