Після легкого дотику руки майстрині до пелюстки гербаризованої квітки або листя дерев із додаванням креативної ідеї на папері оживали справжні картини. Вони дихали не фарбами, а створеними природою рослинами.

У Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького за ініціативи Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» відбувся майстер-клас з традиційного японського мистецтва, яке перекладається як «пресована квітка» – ошибана. Йому вже понад 600 років.
 
«Головною умовою, аби їм займатися, повинна бути медитація. Тобто, випромінювання людиною спокою й позитивної енергетики. Саме в цьому стані створюються картини, декоративні панно з пресованої флористики у вигляді сухоцвітів, у вигляді різнотрав`я. Іноді застосовують кору дерева», - зазначає керівниця Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.
 
Створені талановитими читачками бібліотеки краєвиди та квіткові композиції зачаровували. На перший погляд, навіть здавалося, що такого рівня майстерності за такий короткий час майстер-класу досягти неможливо. Але завдяки уважному тренеру – майстрині Тетяні Улянкіній, яка з радістю відкривала жінкам таємниці ошибани, вже до кінця творчого заняття в імпровізованій майстерні з'явилися справжні флоро графічні картини.
 
«Воно вже не так вже й важко робиться. Але я вкотре переконалася, що наші панянки таку тонку роботу чудово роблять, справляються. Тому що тут такі тоненькі травички, дуже вони крихкі. І треба все це наклеїти обережно. Але все нормально. Рухаємось!», - поділилася тренерка-майстриня Тетяна Улянкіна.
 
Спілкуючись із Тетяною Улянкіною, з'являється бажання і самому навчитися цього мистецтва. Але долають сумніви: а що як не вийде. Водночас вона твердо впевнена: ошибана під силу кожному, відкриває унікальну можливість презентувати Україну, показати її красу та багатство флори.
 
© 2020-2025 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору