Як і наші предки, за тиждень до Великодня ми продовжуємо відзначати вербну неділю. Цей день сповнений радістю й добром, теплом і світлом. І тут справа не лише у настрої людей і весняній погоді, а й у вірі в справжнє диво, нову надію. А ще у виготовленні однієї з весняних обрядових ляльок – «Вербниці».

Великодній майстер-клас у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького знову зібрав постійних читачок, закоханих в українські традиції, до імпровізованої бібліотечної майстерні.

«Верба взагалі символ стародавній. Символ пробудження, відродження природи й усього живого. Тому вона асоціюється з приходом весни. І саме у Вербну неділю закінчується піст. І розпочинається тиждень підготовки до Великодня. Такі «Вербниці» виготовлялися, аби її можна було принести в оселю. Аби вона прикрашала наше свято у Вербну неділю. Таку ляльку можна було давати погратися дітям, аби вони були здоровими. Виготовлялась така лялька переважно у спокійних тонах. Від блакитного до зеленого. Адже саме ці кольори є ознакою відновлення, символом весни.», - зазначає керівниця Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.
 
Допомогти відвідувачкам майстер-класу виготовити таку ляльку керівниця Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» запросила родинний дует – заслужену майстриню народної творчості Валентину Димову з донькою Ольгою Тарасовою.
 
«Ляльки-мотанки я полюбляю робити різні. Мені подобається із тканини ляльки-мотанки робити й з інших матеріалів. Наприклад, з джгута, ниток. Вони просто дуже цікаві виходять. У кожної свій образ виходить. А така лялька, вона незвичайна. І символічна. Ми з мамою часто збираємося, коли час є, збираємося і робимо якісь мотанки, робимо якісь вироби сувенірні. Робимо вироби разом. Розмовляємо, спілкуємося. Дивимося, яка лялька виходить у кожної. У кожної свій характер виходить. І це дуже допомагає трішечки відірватися від сьогодення», - ділиться майстриня Ольга Тарасова.
 
«У нас такий час зараз, що нам необхідно триматися разом. І коли ми мотаємо, ми думаємо, ми розмовляємо. А в душі ми думаємо, щоб швидше там все скінчилося. І оце, цю інформацію ми вкладаємо у те, що ми зараз робимо з дівчатами», - підкреслює заслужена майстриня народної творчості Валентина Димова.
 
Лялька, професійно та майстерно виготовлена, вдягнена як панянка – то важливий і цінний предмет, додатково ще й посередник між поколіннями, оберіг родини та оселі, запорука добробуту, щастя в родинному житті.
 
І які б не були гарно вбрані та модні сучасні ляльки, але народна лялька завжди несе в собі особливу енергетику, цілющу та здорову. Саме це сприяє тому, що її популярність знову відроджується серед нашої молоді.
 

 

Більше фото тут

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору